Çekme Beklenirken Kaygınızı Azaltmak İçin İpuçları

Çekme Beklenirken Kaygınızı Azaltmak İçin İpuçları

İlk defa çekme mi yaşıyorsunuz? Yoksa ağır vasıta kurtarıcı çekici aracınızın gelmesini mi bekliyorsunuz ama endişeleniyorsunuz. Elbette, arabanızın ve çekici aracın güvenliği konusunda paniğe kapılıyor olabilirsiniz.

İster bir çekici aracın şoförü olun ister bir çekici firmasından hizmetlerini isteyin, endişenizi hafifletmek süreci kolaylaştırabilir. Kimse bir yolun ortasında, bir çekici aracın gelmesini bekleyerek mahsur kalmak istemez.

Bununla birlikte, bazı ipuçlarıyla, ilk kez çekme kaygınızı hafifletebilirsiniz. Bu ipuçlarını takip etmek, çekici şirketinizi nasıl arayabileceğiniz, beklerken neler yapabileceğiniz ve aracı güvenli bir şekilde hedefe nasıl çekebileceğiniz konusunda size rehberlik edecektir.

Çekme Beklenirken Kaygınızı Azaltmak İçin İpuçları
Çekme Beklenirken Kaygınızı Azaltmak İçin İpuçları

Bölgenizi Açıkça Açıklayın

Çoğu insan yol tarifi verme konusunda iyi değildir. Nerede mahsur kaldığınız ve konum ayrıntılarınız hakkında uygun bir açıklama çekme firmasına iletilmelidir. Uzak bir bölgede mahsur kalırsanız, sizi bulmalarına yardımcı olmak için onlara yakınınızdaki herhangi bir şeyden bahsedin.

Yalnızsanız endişeli hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle durumu çekici firmanıza anlatın ve en kısa zamanda varmalarını isteyin. Dahası, onlara aracınız ve bunun için ihtiyaç duyacakları aletler hakkında bilgi verin.

Serin Tutun

Yalnız olsanız da olmasanız da, çekici firmanın aracını beklerken sakin kalmanız önemlidir. Çevrimiçi hikayeler okuyun, oyunlar oynayın ve ailenizi durumdan haberdar edin. Çocuklarınız varsa, onlara paniğe kapıldığınızı göstermeyin. Onlara yardımın yakında geleceğini söyleyin ve yiyecek ve eğlence ihtiyaçlarına odaklanın.

Arabanızda Kalın

Bir römorkör firmasının gelmesini beklerken en güvenli yer arabanızdır. Arabanız yakıt sızdırıyorsa veya için için yanıyorsa, arabanızı bırakabilirsiniz. Aksi takdirde, arabanızı terk etmek sadece stresi artıracaktır. Birçok acil durum kiti yansıtıcı ceketlerle birlikte gelir. Kurtarıcılara kendinizi görünür kılmak için bunları takabilirsiniz.

Oyun oynamak

Yalnızsanız, sadece zamanı azaltmak için uygulama oyunları oynayabilirsiniz. Çocuklarınızın yanındaysanız durum daha stresli olabilir. Onları meşgul etmek için 20 soru, i-casus veya diğer oyunlar gibi oyunlar oynayın. Zaman geçirmek için telefonunuzda oyunlar da oynayabilirsiniz.

Yolculukları Kabul Etme

Durum ne olursa olsun, başkalarının araçlarını asla kabul etmeyin. Birinin durumunuzdan faydalanması nadir değildir. İnsanlara yardım ediyor gibi görünebilirler, ancak aslında sizden bir şeyler çalma niyetinde olabilirler veya belki sizi kaçırmayı planlıyorlar. Tanımadığınız biriyle otostop çekmenize gerek yok.

Dahası, çekme şirketinizi arardınız. Bu nedenle, araçta kalın ve çekici aracınızın gelmesini bekleyin.

Yararlı Kelimeleri Söyle

Çekici aracınızın gelmesini bekliyorsanız yardımcı kelimeleri tekrar edin. Bu nokta, herhangi bir bekleme durumunda kullanışlıdır. “Her şey yoluna girecek”, “Güçlüyüm”, “Bu geçecek” gibi ifadeler, sahip olabileceğiniz bazı endişelerin üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Akrabanızı Arayın

Sevilen biriyle bağlantı kurmak her zaman iyi bir fikirdir. Yolda mahsur kalırsanız ve birini aramak için yeterli zamanınız varsa, gidin. Bu onları sadece sizin durumunuz hakkında bilgilendirmekle kalmaz, aynı zamanda zaman geçirmenize de yardımcı olur. Onlara içinde bulunduğunuz durumu ve çekici aracın yakında geleceğini bildirin.

Yapabildiğini Yap

Tüm insanlar, arabalarının mekanik kullanımında deneyimli değildir. Ancak yanınızda bir acil durum çantası bulundurmak, belirli durumlarda size yardımcı olabilir. Aracınızın ciddi koşullarının olmadığı zamanlar vardır; daha ziyade, küçük bir ayarlama yapılması gerekiyor.

Acil durum kitiniz, acil durumlarda size yardımcı olacak gerekli donanıma sahip olmalıdır. Bu şunları içerebilir:

  • Yedek lastik
  • Bazı temel araçlar
  • Havlu
  • Su şişesi
  • Kalem ve kağıt
  • Atlama kabloları

Ayrıca, daha fazla ipucu ve acil durum kiti esasları için bu bloga (Gece ​​Saatlerinde Otomobil Arızasını Güvenle Yönetmek İçin İpuçları) bakın.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara