Kışın Sık Karşılaşılan Çekici Hatalarını Önlemek İçin İpuçları

Kışın Sık Karşılaşılan Çekici Hatalarını Önlemek İçin İpuçları

Kış, eğlenmek için bir mevsimdir ağır vasıta kurtarıcı . Ne yazık ki, özellikle sürücüler için bazı rahatsızlıklar getiriyor. Kışın çekme sadece çekme ile değil, aynı zamanda zorlu hava koşullarıyla da uğraşmanız gerektiği anlamına gelir.

Kışın Sık Karşılaşılan Çekici Hatalarını Önlemek İçin İpuçları
Kışın Sık Karşılaşılan Çekici Hatalarını Önlemek İçin İpuçları

Bununla birlikte, olası hataları önceden bilmek ve bunları nasıl ele alacağınızı bilmek, bu süre boyunca stresi büyük ölçüde azaltabilir. Bu kış sezonunda bir çekicinin servisine ihtiyaç duyacağınızı veya çok sayıda araba taşıyacağınızı düşünüyorsanız, aşağıdaki en yaygın çekme hatalarını ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi okuyun.

Doğru Lastikleri Seçmemek

Çekicinizin lastikleri, tüm aracınızın bağlı olduğu bir şeydir. Zamanla, lastikleriniz çekiş kabiliyetini kaybedebilir ve dolayısıyla yol tutuşunu kaybedebilir. Kar ve buzlu alanlar lastiklerinize ciddi şekilde zarar verebilir ve yoldaki tutuşunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

Birçok çekici kamyon sürücüsü, lastiklerini düzenli olarak kontrol etmeme hatasına düşer. Olan şey, alanın kayganlaşması ve kamyonun çekişini kaybetmesidir. Lastiklerinizi periyodik ve zamanında kontrol etmek ve yenileriyle değiştirmek bu sorunu daha da azaltabilir.

Kamyonunuzu Araba Gibi Sürmek

Kamyonunuzun normal bir araçtan farklı bir mekanik yapısı ve sürüş taktikleri vardır. Birçoğu yanlışlıkla kamyonunu araba gibi kullanıyor. Ne zaman dönüş yapacakları, frenlerin ne zaman uygulanması gerektiği ve tekerleklerin nasıl döndürüleceği gibi araçlarıyla ilgili şeyleri bilirler.

Birçok çekme şirketi, sürücülerine kışın nasıl araç kullanacakları konusunda eğitim verir. Kamyon kullanma ruhsatları verilmeden önce yaklaşık 105 saatlik bir uygulama yapılır. Bu, şirketlerin lisans vermek için ihtiyaç duyduğu minimum gereksinimlerden biridir.

Bekliyorsan Arabada Kal

Arabanızdan inip bir çekici beklemek için orada durmanıza gerek yok. Dışarıdaki hava soğuksa, her zaman arabada kalmanız ve sürücünün gelmesini beklemeniz önerilir. Arabanızın içinde kalmak sizi sıcak ve kuru tutmanıza yardımcı olacaktır.

Doğru Lastik Basıncına Sahip Olmama

Sıcaklık değişikliği, aracınızın lastik basıncını 10 psi’ye kadar etkileyebilir. Lastik basıncınızı kontrol etmek, herhangi bir yere gitmeden önce kontrol edilmesi gereken temel şeylerden biridir. Bu, kışın çekiciniz için de aynıdır. Kamyonunuzun lastikleri optimum seviyede olmalıdır. Karayolu üzerinde bir araba çekmek için ayrılmadan önce çekicinizin lastik basıncını kontrol edin.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara